תערוכת צילום: "עולם ועמלו"

צילום: אלי ורון

התערוכה תוצג עד סוף דצמבר 2013

13 באוקטובר 2013, 9:00 
הספרייה למדעי החברה ולניהול, אולם הספרים השמורים 
ללא תשלום
תערוכת צילום: "עולם ועמלו"

בורמה דייגים באגם אינלה

שמי אלי ורון ואני זוכר עצמי מאז ומתמיד מצלם. לאורך השנים ועשרות אלפי התמונות שצילמתי צצו ועלו מספר נושאים בהם התמקדתי: צילומי טבע ונוף והמרחב האורבאני, צילומים המשקפים אמונה דתית כפי שבאה לידי ביטוי בתפילה אישית או בטקסי פולחן רבי משתתפים, ובכלל – אני אוהב לצלם אנשים.

אחד הנושאים הקרובים לליבי הוא אנשים בעבודה –אנשים ברחבי העולם שנלכדו בעדשת המצלמה ביום עבודה שגרתי עבורם אך שונה ומעניין לעין הצופה. בצילומי אני משתדל להתחבר תוך דיאלוג לאזור הרגש של הצופה, לגרום לו להביט פנימה ובכך לאפשר לו לחוות, ולו לרגע, משהו מיום העבודה של האחר הנמצא לפעמים ממש פה קרוב ולעיתים רחוק מכאן באפריקה, הודו, מיאנמר או אסטוניה. האנשים צולמו לרוב שלא בידיעתם והם נראים בתמונות שקועים בעבודה. הדבר בולט בתמונות כמו מגלף העץ הניגרי, הקדריות האתיופיות או הטבחים במצפה הימים. לעיתים צולמו האנשים בעת הפסקות מנוחה מעבודתם כמו פועל הבניין הגיאורגי או מנקה הרחובות מאיסטנבול.
הרעיון לתערוכה נולד מתוך המקום המשמעותי שתופסת העבודה בחיי כולנו. עסקתי במגוון תחומים בימי חיי אשר כל אחד מהם היווה עבורי אתגר המשלב נושאים מעניינים: קונסול בסידני אוסטרליה, הוצאה לאור, מלונאות ואף היי טק. כיום אני מרצה למנהל עסקים, יועץ עסקי החונך ומלווה עסקים קטנים ובינוניים ומאמן אישי וניהולי. עבודתי משלבת מפגש יום יומי עם אנשים בנקודות צומת חשובות בחייהם ובעיסוקיהם, שיחות אישיות, הרצאות וסדנאות ולמידה מתמדת של נושאים חדשים. יותר מכל מאפשרים לי עיסוקי להיות חלק משמעותי בבחירות שאנשים עושים בחייהם ועבודתם.
בפעם הראשונה שצילמתי אדם בעבודתו לא שיערתי עד כמה עיסוקם של אנשים ירתק אותי. מתמונה לתמונה, בתהליך שהיה די מקביל לתהליך ההתפתחות המקצועית האישי שלי מצאתי עצמי מסתובב בעולם עם מצלמה ביד ומחפש אנשים בעבודתם. גיליתי שמקום עבודה הוא הכול חוץ מסטנדרטי והוא מתאפיין בצבעים, קולות וריחות שאני מאמין כי מוצאים ביטוי בתערוכה.

אלי ורון, 

תל אביב, אוקטובר 2013

 

התערוכה מוצגת בספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר מוס.

שעות פעילות הספרייה:

ימים א' - ה'    8:30 - 20:00

יום ו'             9:00 - 12:45

 

לפרטים נוספים:

מזכירות הספרייה: anatr@tauex.tau.ac.il

טל': 03-6409528

 הצטרפו אלינו בפייסבוק 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive