תערוכת צילום: man/fashion/photography

התערוכה תוצג עד סוף דצמבר 2013

01 באוקטובר 2013, 15:17 
הספרייה למדעי החברה ולניהול, הגלריה 
ללא תשלום
 תערוכת צילום: man/fashion/photography

הקהילה הגאה ועולם האופנה - שניים שהם אחד.

קשה לחשוב על עולם האופנה, גם הגברית וגם הנשית, ללא מגע ידם של אנשי הקהילה, הם המשפיעים העיקריים ולאורך השנים מעצבי דמותה. החל מהצלם, הדוגמן, הספר והמאפר, המעצב ועד מבקרי האופנה ומובילי דעת הקהל, קשה לדמיין כיצד היו נראים הבגדים שלנו, ובעצם אנחנו, בלעדי החלק שלוקחים הגברים ההומואים באומנות והיצירה האופנתית.

הקהילה הלהט"בית בכללה, וההומואים בפרט, ממליכה טרנדים ומפילה מלכויות באמנות הפלסטית, בקולנוע, במחול, בטלוויזיה ובלבוש, ובשנים האחרונות עם התחזקות זכויות האזרח ברחבי העולם, גם בפוליטיקה.

הגבר ההומו מרשה לעצמו יותר. מעצם זהותו המינית והיציאה מהארון הוא שובר את הקונבנציות ומרחיב את המסגרות החברתיות הקשורות לדת ומשפחה, וכתוצאה מכך, הגבר ההומוסקסואל מוצא עצמו במקום נועז יותר, ומתוך שולי הממסד כובש את עולמות הדמיון והיצירה. החופש הזה מאפשר לטשטש גבולות בין מגדריים ובין גזעיים, פותח את עולם ההשראות האופנתיות והאומנותיות לכל עבר, והופך את הקהילה לפורצת הדרך באופנה ובתחומים רבים אחרים.

עם מהפכת התרבות הגלובאלית מתחזקת השפעת הקהילה ההומואית גם בארץ, העברת הטרנדים מהירה יותר, המידע חשוף יותר. תהליכים מתחילים במזרח-התיכון באותה מהירות שהם נחשפים במילאנו, פאריז וניו-יורק, ועם הפיכתה של תל-אביב לבירה עולמית - גם האופנה והקהילה בה עולות מדרגה.

ואם כבר עולים מדרגות – גם פה הישראלים מצמצמים פערים במהירות, ובשנים האחרונות מתעוררת האופנה הגברית בארץ בכל הקשור לאסתטיקה בכלל ואופנה בפרט, ועולה גם ההשקעה של הצרכנים והיוצרים כאחד.

 

לעיתים ניתפסת קהילת ההומואים כמיקשה אחת, אם בהתייחסות הפנימית ואם בפניות מבחוץ. אך האם אפשר לאפיין קהילה גדולה כל כך על ידי נושא עניין יחיד? ובכן, זה בלתי אפשרי. בתערוכה זו אנו מציגים את הגבר הישראלי התל אביבי בקשת רחבה של עשייה, מאפיינים סיטואציות וסיגנון.

הוורסטיליות היא העיקר. המגוון בעשייה היומיומית ובחיים בכלל.

דרך עיניהם של מיטב צלמי האופנה אנו רואים את החוזק, החולשה, היופי, הכוח והרוך, את הלבד ואת היחד, או במילה יחידה - החיים.
 

גל אפל. אוצר התערוכה

 

F/O/D מגזין שאוהב גברים
לאחר תקופה ארוכה שבה לא יצא לאור עיתון הפונה לקהילת ההומואים בישראל פרץ לפני כשנה וחצי לתודעה מגזין ,F/O/D המגזין משקף במשהו את התבגרותה של הקהילה הגאה בארץ. בתכניו לא מתעסק המגזין בהומו היוצא מהארון, אלא בהומו הפותח את הארון כדי לדעת איזה בגד ללבוש.
מגזין לייף סטייל תל-אביבי עדכני העומד בשורה אחת באיכותו ובתוכנו עם המגזינים המובילים בעולם, מכיל תוכן מקומי לצד חומרים בינלאומיים עדכניים המעניינים את הגבר הגאה התל-אביבי. בהזדמנות זו אנו רוצים להודות לכל אלו שגרמו לחלומות שלנו להפוך למציאות. הכותבים, הצלמים, הסטייליסטים, מעצבי השיער, המאפרים, הדוגמנים, הסוכנים, צלמי ועורכי הוידאו, ורבים, רבים מאד שעזרו ותרמו. התוצרים של התשוקה והאהבה שלכם תלויים בחלל התערוכה ומודפסים לאורך השנה על דפי המגזין.
גאווה שמח!

 

התערוכה מוצגת בספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר מוס.

שעות פעילות הספרייה:

ימים א' - ה'    8:30 - 20:00

יום ו'             9:00 - 12:45

 

לפרטים נוספים:

מזכירות הספרייה: anatr@tauex.tau.ac.il

טל': 03-6409528

 הצטרפו אלינו בפייסבוק 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive