אוסף בורה

אוסף בורה לתולדות אמריקה הלטינית ולתרבותה

מפת אמריקה הלטינית
כרטיס ביקור

סימון האוסף בקטלוג  CO

טופס מקוון להזמנת ספר כאשר האוסף סגור>>

היכן ממוקם האוסף? 
קומת המרתף של הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי 
 

טלפון להתקשרות 03-6406673 


צוות האוסף

ביקור באוסף יש לתאם מראש עם:

דני אברהם

דוא"ל:  institut@post.tau.ac.il

האוסף ע"ש פרופסור וודרו ו. בורה, שנתרם למכון סברדלין להיסטוריה ותרבות של אמריקה הלטינית, ומסתמך על ספרייתו האישית של פרופסור בורה, כולל יותר מ-7,600 כותרים, וניתן למצוא בו אלפי ספרים, כתבי עת רבים ומאות מסמכים.

האוסף מתמקד בעיקר בתחומי ההיסטוריה, התרבות והציוויליזציה של אמריקה הלטינית, ועשיר במיוחד בנושאי אמריקה הספרדית הקולוניאלית, ובהיסטוריה ותרבות של מקסיקו.

 

פרופ'  וודרו בורה (1912 - 1999)

פרופסור בורה סיים את חוק לימודיו באוניברסיטת  קליפורניה בברקלי, שם למד היסטוריה לטינו-אמריקנית. הוא הפך לחוקר מוביל בתחום המחקר של אמריקה הלטינית הקולוניאלית, והתפרסם בזכות מחקרו החדשני אודות הדמוגרפיה ההיסטורית של מקסיקו הקולוניאלית. 

במהלכה של קריירה ממושכת בברקלי, פרופסור בורה רכש מעמד של אחד מן החוקרים מן השורה הראשונה בתחום הידע של מקסיקו הקולוניאלית. בעבודתו עם עמיתו, שרבורן פ' קוק, פרופסור בורה החל בלימוד השפעתם של הכיבוש הספרדי והקולוניזאציה על האוכלוסיות הילידיות של מקסיקו ושל מרחביה האחרים של אמריקה התיכונה. 

לא נשתמרו עדויות כתובות אודות גודלה של האוכלוסייה טרם הגיעם של הספרדים ב-1520, אולם פרופסור בורה ועמיתו יצרו אומדנים מהימנים, המבוססים על רשומות ייצור מזון ומאפיינים נוספים. הם העריכו כי בין ראשיתה של המאה ה-16 ועד אמצעה של המאה ה-17,

האוכלוסייה הילידית באמריקה התיכונה ירדה במספריה מכעשרה מיליון איש לשני ​מיליון איש בלבד.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>