אוסף בורה

אוסף בורה לתולדות אמריקה הלטינית ולתרבותה

מפת אמריקה הלטינית
כרטיס ביקור

סימון האוסף בקטלוג  CO

טופס מקוון להזמנת ספר כאשר האוסף סגור>>

 
קומת המרתף של הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי 
 

ימים ב', ג'    10:00 - 16:00 

יום ה'          10:00 - 14:00 

 

 03-6406673 


 

מעיין מילר

נעמי לבנת

האוסף ע"ש פרופסור וודרו ו. בורה, אשר מתמקד בהיסטוריה ובציוויליזציה של אמריקה הלטינית, נתרם למכון סברדלין להיסטוריה ותרבות של אמריקה הלטינית.

 

האוסף, המסתמך על ספרייתו האישית של פרופסור בורה, כולל יותר מ-7,600 כותרים, וניתן למצוא בו אלפי ספרים, כתבי עת רבים ומאות מסמכים. האוסף מתמקד בעיקר בתחומי ההיסטוריה, התרבות והציוויליזציה של אמריקה הלטינית.

 

האוסף עשיר במיוחד בנושאי אמריקה הספרדית הקולוניאלית' ובהיסטוריה ותרבות של מקסיקו.

 

פרופ'  וודרו בורה (1912 - 1999)

פרופסור בורה סיים את חוק לימודיו באוניברסיטת  קליפורניה בברקלי, שם למד היסטוריה לטינו-אמריקנית. הוא הפך לחוקר מוביל בתחום המחקר של אמריקה הלטינית הקולוניאלית, והתפרסם בזכות מחקרו החדשני אודות הדמוגרפיה ההיסטורית של מקסיקו הקולוניאלית. 

 


במהלכה של קריירה ממושכת בברקלי, פרופסור בורה רכש מעמד של אחד מן החוקרים מן השורה הראשונה בתחום הידע של מקסיקו הקולוניאלית. בעבודתו עם עמיתו, שרבורן פ' קוק, פרופסור בורה החל בלימוד השפעתם של הכיבוש הספרדי והקולוניזאציה על האוכלוסיות הילידיות של מקסיקו ושל מרחביה האחרים של אמריקה התיכונה. 

 


לא נשתמרו עדויות כתובות אודות גודלה של האוכלוסייה טרם הגיעם של הספרדים ב-1520, אולם פרופסור בורה ועמיתו יצרו אומדנים מהימנים, המבוססים על רשומות ייצור מזון ומאפיינים נוספים. הם העריכו כי בין ראשיתה של המאה ה-16 ועד אמצעה של המאה ה-17, האוכלוסייה הילידית באמריקה התיכונה ירדה במספריה מכעשרה מיליון איש לשני ​מיליון איש בלבד.

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive