דמעות של מלח - תערוכה קבוצתית בנושא ים המלח

אוצרת: רחל זיו

 

04 באוקטובר 2018, 8:30 
הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי, מבואה 
ללא תשלום
דמעות של מלח - תערוכה קבוצתית בנושא ים המלח

ייחודו ויופיו של ים המלח, המהווה משאב טבע עולמי ולאומי, הם נקודת המוצא לתערוכת האמנות "דמעות של מלח", שמטרתה להציג ולעורר מודעות ציבורית למצבו העגום והמתייבש של ים המלח היקר לכולנו. ים המלח הוא סיפור עצוב, המקום הייחודי שלנו, שזכה להיכלל כאחד מפלאי עולם מבחינת הנוף, האקלים והחיים שבו. הגיע הזמן לעשות פעולות לתיקון המצב ולדרוש שהחלטות לאומיות להצלת ים המוות יקוימו, כדי שהדורות הבאים יכירו גם הם ים מלא חיים, כפי שאנו הכרנו.

בתערוכת "דמעות של מלח", מציגים אמנים מתחומי יצירה שונים: בציור, בצילום, במעשה טלאים ועוד... בדרכם האישית מבטאים הם את מחשבותיהם והלכי רוחם על הקורה בים המלח כמו: יצירות אמנות בצבעוניות פסימית ותחושות לתקווה, ציור מופשט המתאר שבריריות וחוסר יציבות, קשר עמוק אל הטבע ואל מה שמעבר לו, צילומים המתארים את ים המלח כמקום של שקט מתעתע מעל, בעוד שמתחת הקרקע מאיימת לבלוע את מה שמעליה. יש ביטויים ותחושות של חנק ותיסכול על הרס אחד מפלאי הטבע, על הניצול הכלכלי שייהפך לאתר תעשייתי במקום אתר תיירותי. עיבוד שגורם לאיבוד. 

"אני רואה חשיבות רבה בקיום התערוכה. כאמנית וכתושבת ערד לשעבר, ים המלח היה חלק מהוויית חיי, והנושא קרוב ביותר ללבי.  ההפקה ואוצרות התערוכה מהוות עבורי יצירה אמנותית" (רחל זיו).

 

שמות המשתתפים: אברהם קושנירוב, אדם רובינשטיין, אורלי דרובל, אילנה טמאן, אילנה שטרק, אירית רוט רובין, אנדי צ'אושו, אסתי גלזר, חוה גל און, יהודה רודה, יעקב בן דוד, ליאור כרמון, מיקה תל ניר, סול ברקו, עמוס תמיר, פרח כהן, צירי הר זהב, קארן גילרמן, רוני ענבר, רונית חדד, רחל זיו, שושי רימר, שיר לייזר, תמי סואץ.

 

אירוע פתיחת התערוכה יתקיים ביום חמישי, כ"ה בתשרי תשע"ט, 4 באוקטובר 2018  בשעה 18:00

 

דברי פתיחה: 

רחל זיו, אוצרת התערוכה

מר שרגא קלסון, הרצאה: על ים המלח

גב' אדל הטל, קטעי נגינה בצ'לו

        

התערוכה תוצג בין התאריכים 4 באוקטובר  - 24 באוקטובר במבואת הספרייה

 

הזמנה לתערוכה

 

ניתן לבקר בתערוכה

בימים א' - ה'       בין השעות 8:30 - 20:00

ביום ו'                בין השעות 8:30 - 12:30

 

פרטים נוספים  בטלפון 2 /6406891 - 03                    

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive