הרצאה: ספרייה בכף היד - אתגרים וחידושים בספרייה הדיגיטלית של פרויקט בן-יהודה

מרצה: שני אבנשטיין, עורכת ראשית, פרויקט בן-יהודה, יו"ר, העמותה למחשוב ספרות עברית

12 ביוני 2018, 16:30 - 18:00 
הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי 
ללא תשלום
פרויקט בן-יהודה | חיים נחמן ביאליק, יהודה הלוי, רחל המשוררת, יוסף חיים ברנר

פרויקט בן-יהודה הינו מאגר דיגיטלי של יצירה עברית לסוגיה (פרוזה, שירה, ​מחזות, ​מסות,​ מאמרים, עיון וגם תרגום), אשר פועל מאז שנת 1999 ומבוסס על עבודת מתנדבים. 

מטרותיו העיקריות של הפרויקט הן שימור היצירות העבריות, הנגשת היצירות לציבור הרחב, וחשיפת היצירות לקוראים חדשים ועידוד העיסוק בהן. נכון להיום מכיל הפרויקט מעל 10000 יצירות מאת כ- 200 יוצרים, ​ונהנה מכמיליון כניסות בחודש ​ של חובבי ספרות ותרבות עברית מרחבי העולם​.

 

​מרבית היצירות המוגשות בפרויקט אינן מוגנות בזכויות יוצרים והפכו זה מכבר נחלת הכלל. עם זאת, בשנים האחרונות הפרויקט מציע גם יצירות שעודן מוגנות בזכויות יוצרים והפרויקט קיבל רשות פרסום מיוחדת להגישן לציבור. כך מתאפשר לפרויקט להציע לקהל הקוראים גם יצירות מודרניות יותר -- לא רק ביאליק, רחל, ריה"ל וטשרניחובסקי, אלא גם מגד, שלונסקי, שרירא ובן-גוריון. 

 

בינואר האחרון, לאחר 18 שנות פעילות, נחנך אתר תוכן חדש לפרויקט, אשר מציע לציבור תכונות חדשות והכרחיות לקורא המודרני. העבודה על האתר החדש, וכן עבודת הפרויקט השוטפת, מעלות סוגיות מרתקות באשר להנגשת טקסטים במאה ה- 21.  

מהם האתגרים המיוחדים איתם מתמודדים עורכי הפרויקט? אילו תכונות חדשות הגשנו לציבור באתר החדש ועל אילו תכונות נעבוד בשנים הקרובות? איזו עבודת שימור והנגשה עדיין עומדת לפנינו וכיצד אתם יכולים להשתתף ולתרום להרחבת מאגר היצירה העברית? על כל זאת ועוד בהרצאה מיוחדת לקראת שבוע הספר העברי.
 

לאתר הפרויקט >>

 

​ההרצאה תתקיים ביום שלישי, 12 ביוני 2018 בשעה 16:30

​משך ההרצאה כשעה וחצי.

הכניסה חופשית בהרשמה מראש

רישמו אותי לאירוע

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>